Najpredávanejšie


» Typy plienok

Plienky bez nepriepustnej vrstvy, ktoré musia mať na sebe vrchné nohavičkové plienky

 

  • Štvorcové plienkysú najlacnejšou verziou, veľmi rýchlo schnú a vďaka rôznym systémom skladania ich využijete celé látkovacie obdobie. Pri menších deťoch sa fixujú špeciálnou sponkou (snappi sponka), pri väčších stačí, ak ich vkladáte do nepremokavých nohavičiek. Savosť je oproti nohavičkovej plienke nižšia, závisí však aj od gramáže konkrétnej štvorcovej plienky.
  • Viacvrstvové plienky väčšinou to sú bavlnené plienky v tvare obdĺžnika ušité z viacerých vrstiev. Krajné časti majú zväčša 4 vrstvy, stredná až 8 vrstiev. Skladajú sa na obdĺžnik, na výšku pre chlapcov, na šírku pre dievčatká. Môžete ich použiť samostatne s vrchnými nohavičkami, alebo aj ako vkladačku do nohavičkových alebo kapsových plienok. Sú lacné, ale dlho schnú. Použitie je veľmi jednoduché. Perú sa po každom použití.
  • Nohavičkové plienkyjedná sa o jednoveľkostné látkové plienky, ktoré sú zložené z viacerých savých vrstiev. Sú vhodné na noc, prípadne na denní spánok alebo dlhšie cestovanie. Zapínajú sa na patentky alebo na suchý zips. Perú sa po každom použití a nežehlia sa. Na nohavičkovú plienku je nutné dať aj nepremokavú vrstvu – vrchné nohavičky.
  • Vkladacie plienkysú to plienky, ktoré sa používajú na zvýšenie savosti ktorýchkoľvek plienok. Sú šité z viacerých vrstiev. Používajú sa podľa potreby, napríklad na noc alebo keď potrebujeme, aby plienka dlhšie vydržala.

 

Plienky s nepriepustnou vrstvou

 

  • Vrchné nohavičky – tieto nohavičky sú vyrobené z priedušného materiálu - 100% PUL (polyuretán), ktorý zaručuje nepremokavosť. Na výber pre vás máme novorodenecké (tie novorodencom sedia lepšie) alebo jednoveľkostné, ktoré sú vhodné na celé látkovacie obdobie. Nemusia sa prať po každom použití, ale stačí ak ich operiete 1xtýždenne. Inak ich nechávajte po použití len voľne prevetrať.
  • AIO (all in one) plienky – všetko v jednom, takže pri tomto type pleniek nie je za potreby nič dokupovať. Netreba na ne používať ani vrchné nohavičky, keďže plienka obsahuje vrchné nohavičky a má všitú aj vkladaciu plienku. Najlepšie je tento typ plienok používať cez deň, ak by savosť plienky nebola postačujúca môžete do nej vložiť ďalšiu vkladaciu plienku.                                                                                                                                  
  • SIO (snap in one) plienky – je to v podstate rovnaká plienka ako AIO, len u tohoto typu plienky nie sú vkladačky všité priamo do plienky, ale dajú sa odopnúť a pripnúť patentkami. Schnú o trošku kratšie ako AIO plienky, keďže savé jadro môžete odopnúť.
  • Kapsové plienky – plienku tvorí vrchná PUL vrstva a zvnútra zväčša flís, tieto dve vrstvy sú prišité len spredu, takže tvoria kapsu, do ktorej sa vkladá savá vrtsva a tou je vkladačka. Vkladačky sa musia pred praním vytiahnuť. Plienka sa nesmie sušiť v sušičke, ale len voľne na vzduchu.
OTQ3Yzc