Najpredávanejšie


» Prečo látkové plienky?

Milé mamičky a oteckovia, sme radi, že aj vy chcete pre svoje dieťatko to najlepšie. Keby ste náhodou ešte stále váhali, či s látkovými plienkami začať, tak tu máme pre vás zopár výhod, ktoré látkové plienky prinášajú.

  • Zdravie dieťatka

Jednou z najväčších výhod je, že sú šetrné k detskej pokožke. Neobsahujú žiadne chemické látky a sú z priedušných materiálov, takže vaše dieťatko bude mať zadoček bez zaparenín a plienkových dermatitíd. Umožňujú správny vývoj bedrových kĺbov. Zadoček dieťatka je síce troška objemnejší, ale aj to prináša výhodu a to napríklad tlmenie nárazu pri páde dieťatka.

  • Ekológia

Jednorazová plienka sa musí po použití vyhodiť, látkovú plienku môžeme prať, takže ju môžeme opakovane používať. Jedno dieťa používaním jednorazových plienok vyprodukuje za dva roky plienkovania 1 tonu ťažko rozložiteľného odpadu, ktorý sa rozkladá cca 250rokov.

  • Ekonómia

Síce je prvotná investícia drahšia, ale behom pár mesiacov máte peniažky späť a môžete šetriť na iné potrebné veci, nielen pre vaše dieťatko. Používaním látkových plienok ušetríte cca 400Eur, záleží akú veľkú výbavičku si zaobstaráte.

  • Móda

Látkové plienky sú doslova aj módnym doplnkom, hlavne v lete, keď dieťatko pobehuje len v plienkach. Na výber je veľa krásnych vzorov, tak je len na vás, aký vzor pre vaše dieťatko vyberiete.

MGY3NDRkZ